Zobrazují se příspěvky se štítkemjidlo. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemjidlo. Zobrazit všechny příspěvky

02.11.07

Závody v jídle? S Francouzem klidně

1) U jídla se nemluví.

2) Mezi sousty se nepije.

3) Všechno to pěkně dojez. A za maminku, za tatínka, za Tomáška, za babičku, za dědečka...

4) Kdo první dojí, je král!

...od malička do mě vtloukali rodiče při každé příležitosti.
Verunka byla hodná, když pěkně rychle papkala, hlavně když všechno zpapkala...a když byla první, zasloužila si i čokoládku.
Od mala ve mně viděli talent, ve škole nám k tréninku nechávali krásných 15 minut přestávky, abychom stihli oběd i s polévkou, a tak není divu, že dnes, ve Francii, mě poráží jen další Češi.

Téměř přímý přenos z jednoho mého závodu přináším pod obrázkem.


EV a Já vs. 2 Francouzky

00:00:00 Závod začal.

00:00:23 Startuju se zpožděním, dávala jsem si na hranolky příliš dlouho kečup.

00:00:30 Dávam do pusy první sousto hranolek - příliš velké, abych dohnala ostatní, a hranolky mi uvízla v krku.

00:00:35 Zapíjím hranolku vodou, konečně se uvolňuje, můžu pokračovat v závodu.

00:01:00 EV má snězenou 1/5 oběda. Panikářím.

00:01:01 První Francouzka polyká své první pidi-sousto. Odkládá příbor, ale nevzdává. Vykládá, jak bude trávit nastávající čtecí týden.

00:01:05 Druhá z Francouzek polyká své první sousto. Také odkládá příbor, ale také nevzdává. Pije. Ztrácí kontakt se závodnicemi v čele závodu.

00:01:47 Horlivě napichuji hranolku, která přistává na tácu EV Další zdržení. Beru ji rukou a jím. Snad, když ji polknu vcelku, doženu to zpoždění z napichování.

00:01:59 Mám snězenou 1/4 oběda.

00:02:12 Francouzky diskutují o problematice Evropské ústavy.

00:04:44 EV zbývá na talíři poslední sousto.

00:04:47 EV polyká poslední sousto a zároveň zapíjí vodou. KRÁL! (a nebo ne?)

00:05:11 Krájím zbytek pseudořízku na půlky.

00:05:21 Francouzka si nalévá 4. skleničku vody a pije.

00:05:32 Končím s hlavní jídlem. Rovnám příbory a odkládám ubrousek. KRÁLOVNA!

00:05:47 Začínám jíst dezert.

00:05:55 EV, jistá si svým celkovým vítěstvím, mi nalévá vodu.

00:06:00 EV i já pijeme. Jen jeden doušek, aby jídlo rychleji klouzalo do krku.

00:06:15 První z Francouzek má téměř snězenou polovinu hlavního jídlo.

00:07:28 EV dojídá dezert a vyhrává tak celké prvenství v mezinárodním utkání o Krále obědů. Talíře vymetené, příbory narovnané, tak jak to má být.

00:09:10 Dojídám, druhé místo není špatné. V mezinárodní konkurenci.

00:12:30 Odcházíme od stolu. Jsme po obědě.

00:12:55 Francouzka vzdává a odhazuje příbor na talíř. Žal z nedokončeného závodu zapíjí, jak jinak, sklenicí vody. Amatérka!

Podle dříve odpozorovaného chování francouzských závodníků nyní nastane 5 minut dlouhá pauza na diskuzi, přičemž bude následovat 10 minut dlouhý pokus o pokoření salátu. Ne vždy se zadaří. I přes neúspěch se ale pokračuje další oddechovou pětiminutovkou a poté minimálně 15 minut bude Francouzka bojovat s jogurtem.

00:32:37 Francouzka odkládá lžičku od jogurtu a naposledy zapíjí.
To my s EV už jsme ale dávno doma.

Obrázky ze stránek:
DKimage.com
BBC.co.uk
Dowbrigade

12.10.07

Au Limonaire

Webové stránky / Web page: http://limonaire.free.fr/


Pokud toužíte po malém francouzském baru, kde vás obklopí francouzská atmosféra a francouzské šansóny, tenhle je pro vás ten pravý. Je lepší si udělat rezervaci, plánujete-li ale přijít kolem 20hod na večeři ve dvou a poté zůstat na spectacle, neměl by to být alespoň večer před všedním dnem problém.
Klub otvírá v 18:00, v 22:00 už žádné jídlo ani pití nedostanete, protože začíná představení.

Ceny:
1 litr vína ....... 20eur / sklenička .... 2,5eur
selekce sýrů (cca pro dva) ....... 7eur
creme brulee ......... 4eura
hlavní jídlo .... 8-10eur

vstupné na představení není, očekává se ale, že do kloubouku nakonec něco vhodíte, pracující dospělí Francouzi dávali každý 10eur, my dali 15eur za dvě osoby a nikdo se nepohoršoval, kdybychom dali jen 10eur za oba, asi by se také nikdo nezlobil.

If you crave to see something french, to eat something french, to feel something french and moreover to hear something double-french, Au Limonaire is the right place for you. It is better to have reservation, however, when there is just two of you, you can squeeze in to have a dinner and then to listen to french chansons.
Club opens at 6pm, you will not get anything to eat after 10pm, since thats the time when spectacle begins.

Prices:
1litre of wine .... 20euros / one glass ... 2,5euros
cheese selection (for two) ... 7euros
creme brulee ... 4 euros
main dish ..... 8-10 euros

There is no entrance fee to club, however you should put something into the hat when the moment comes. The most of visitors gave around 10 euros / person, we gave 15 euros for two of us and it was okay, I expect that even 5euros /person is enough.